چگونه بازی‌های مختلف را به راحتی، روی کنسول xbox One نصب و حذف کنیم؟

1

در این پست روش آسان نصب بازی روی کنسول ایکس باکس وان را بصورت تصویری برای شما توضیح می دهیم. آیا یک بازی را به‌صورت دیسک می‌خرید یا آن را از فروشگاه ماکروسافت دانلود می‌کنید؟ قبل از اجرای بازی باید آن را روی هارددیسک میز فرمان نصب کنید.

نصب بازی از روی دیسک

وقتی یک دیسک بازی را در سیستم قرار می‌دهید میز فرمان بررسی می‌کند که شما بازی را نصب کرده‌اید یا نه. اگر نکرده باشید شما را وادار می‌کند آن را نصب کنید. شما باید بازی را قبل از اجرا بروز رسانی کنید.

نصب بازی از روی دیسک

نصب بازی از فروشگاه ماکروسافت

وقتی شما یک بازی را از فروشگاه ماکروسافت دانلود می‌کنید اتوماتیک نصب می‌شود. در این صورت بازی در حال دانلود شدن و نصب می‌باشد و در بخش Quene و قسمت my games and apps ظاهر می‌شود. اگر گزینه “بعداً نصب شود ” را انتخاب کنید، باید از بخش ready to install در کنار قسمت my games and apps استفاده کنید.نصب بازی روی ایکس باکس وان

نصب مجدد

قبل از نصب مجدد یک بازی، باید ابتدا آن را از درایو هارد میز فرمان uninstall کنید برای این کار:

۱٫ دکمه xbox را فشار داده تا راهنما باز شود سپس گزینه my games and apps را انتخاب کنید.

۲٫ گزینه games را انتخاب کنید.

۳٫ بازی را که می‌خواهید uninstall شود انتخاب کنید. منو را فشار داده و manage game را انتخاب کنید.

۴٫manage all را و بعد از آن uninstall all و سپس uninstall را انتخاب کنید.

منوی نصب بازی روی ایکس باکس وان

می‌توانید مجدداً بازی را با قرار دادن در دیسک یا دانلود کردن از فروشگاه ماکروسافت نصب کنید. برای نصب مجدد، موس را به قسمت my games and apps برده و نام بازی را از بخش ready to install انتخاب کنید. شما بازی را می‌توانید با جستجو در فروشگاه اینترنتی ماکروسافت پیدا کنید. اگر نصب بازی به مدت طولانی متوقف شد چه می‌کنید؟ اگر شما در حال نصب بازی هستید و عملیات برای مدت طولانی متوقف شد در این صورت فرایند نصب عددی نزدیک ۰% را نشان می‌دهد.

نکته ای که احتمالا برای شما جالب است: معرفی کامل ایکس باکس وان ایکس، جدیدترین کنسول بازی در دنیا

پرسش‌های متداول

 • آیا قبل از اجرای بازی باید کل آن را روی درایو هارد نصب کرد؟ خیر. برخی از بازی‌ها حجیم هستند و نصب کل یک بازی به‌ویژه وقتی آن را دانلود کرده باشید بسیار وقت گیر است. قبل از نصب کامل هر بازی می‌توانید آن را اجرا کنید. اگر فرایند دانلود را در queen یا games درقسمت my games and apps مشاهده می‌کنید هنگامی که بازی برای اجرا در دسترس باشد گزینه دانلود کردن به گزینه آماده برای اجرا تبدیل می‌شود.
 • آیا با نصب مجدد یک بازی اطلاعات آن از بین می‌روند؟ میز فرمان xbox one داده‌های شما را به‌صورت انبوه ذخیره می‌کند بنابراین اگر شما به‌صورت آنلاین بازی می‌کنید می‌توانید بازی را با داده‌های ذخیره شده همگام سازی کنید xbox one اطلاعات را به‌صورت FAQ ذخیره می‌کند.
 • آیا هنگام نصب یک بازی روی میز فرمان XBOX ONE می‌توان بازی دیگری را اجرا کرد؟ بله. شما می‌توانید هنگام نصب یک بازی از فروشگاه یا از روی دیسک بازی را اجرا کنید. می‌توانید همچنین در حال نصب بازی از فروشگاه ماکروسافت بازی‌های دیگری را از روی دیسک اجرا کنید.
 • آیا می‌توان در حالت آفلاین یک بازی را نصب کرد؟ بله شما می‌توانید در حالت آفلاین یک بازی را از روی دیسک نصب کنید
 • چرا باوجود داشتن دیسک بازی باید آن را نصب کرد؟ درایو دیسک نوری نمی‌تواند با سرعت کافی داده‌ها را برای حفظ داده‌های جدید، بخواند بنابراین وقتی بازی را از روی دیسک یا میز فرمان XBOX ONE نصب می‌کنید، تجربه بهتری خواهید داشت.
 • چرا نصب بازی زمان بر است؟ نصب بازی بستگی به میزان سرعت درایوی دارد که فایلها را انتقال می‌دهد. حداکثر سرعت انتقال داده برای درایو دیسک XBOX ONE معمولاً ۵۴ مگابیت بر ثانیه است. اگر فکر می‌کنید بازی کند نصب می‌شود به قسمت نمایش رفع نقص یا دانلود اپلیکیشن در XBOX ONE بروید.

یک دیدگاه

 1. سلام متشکرم از سایت خوب شما
  من یک سوال دارم در مورد نصب بازی افلاین
  هارد خارجی را در اکسبوکس فورمت کرده و با برنامه XBOX One External Storage Device Converter – v1 تغیر فورمت میدم
  میخواهم ببینم سایتی هست که فایل های بازی ها را در اختیار ما قرار بده تا با دانلود ان بازی ها را اجرا کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید