لیست 10 بازی نوستالژی و کاملا خاطره انگیز کامپیوتر

0
بازی نوستالژی

بچه های دهه شصت و هفتاد خاطرات بسیار شیرینی با بازی های کامپیوتری آن زمان دارند.بازی هایی که هیچ گاه از خاطر آنها محو نمی شود و حاضر نیستند جای آن بازی ها را با بازی های امروزی پر کنند. ما در ادامه به معرفی ۱۰ بازی نوستالژی و قدیمی می پردازیم.

سال تولید بازینام شرکت سازندهنام بازیردیف
۱۹۸۵نینتندو یا  NESSuper Mario Bros۱
۱۹۸۷اسکوئر سافتFinal Fantasy۲
۱۹۹۱سگاSonic۳
۱۹۹۳شرکت آمریکایی  EAFIFA۴
۱۹۹۴شرکت آمریکایی  EANeed For Speed۵
۱۹۹۶کپ کامResident Evil۶
۱۹۹۷راکستار نتGTA۷
۲۰۰۱شرکت کونامیPES  یا Pro Evolution Soccer۸
۲۰۰۱مایکروسافتHalo۹
۲۰۱۳اینفینیتیCall Of Dute یا ندای وظیفه۱۰

در ادامه به معرفی کامل و تاریخچه ی این بازی ها می پردازیم.

۱- بازی Super Mario Bros

یکی از بازی هایی که اکثراً آنرا تجربه کرده اند ماریو یا همان قارچ خور است. شرکت نینتندو که بعداً با نام NES معرفی شد بعنوان سازنده این بازی  شناخته می شود.سوپر ماریو اکنون تبدیل به پرطرفدارترین بازی رایانه ای تمام تاریخ شده است. اولین عنوان از این سری در سال ۱۹۸۵ برای NES عرضه شد. حتی اگر در کشورمان از هر کسی با هر سنی بپرسید مطمئنا برای یک بار هم که شده ماریو یا همان قارچ خور خودمان را تجربه کرده اند.

ماریو

۲- بازی Final Fantasy

یکی از بازی های پر طرفدار گیمرهای نوجوان و جوان کشورمان مطمئناً سری بازی های GTA را به خوبی می شناسند. استودیو بازی سازی راکستار در طول چند سال گذشته با عرضه عناوین مختلف از این سری برای کامپیوتر، کنسول های خانگی و دستی موفقیت فراوانی را از لحاظ کیفی به دست آورده.در نسل فعلی نیز راکستار تاکنون یک عنوان اصلی و دو قسمت جانبی را نیز برای اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳ و کامپیوترهای خانگی عرضه کرده که هر کدام فروش فوق العاده ای را تجربه کرده اند.

2فینال

۳- بازی Sonic

سونیک شخصیتی بود که تنها به یک دلیل که چیزی جز رقابت با ماریو نبود،در سال ۱۹۹۱  میلادی شکل گرفت.  تاکنون بیش از ۸۵ میلیون نسخه از سری بازی های سونیک به فروش رسیده است. جالب است که سود به دست آمده از فروش این عناوین تنها به بازی های ارتباط پیدا می کند که سونیک در آنها شخصیت اصلی بوده.

سونیک8

۴- بازی FIFA

بازی فیفا یک بازی هیجانی و فوق العاده پر طرفدار می باشد. این بازی شبیه ساز مسابقات فوتبال یکی از قدیمی ترین بازی های ورزشی است که با افزایش طرفداران مسابقات واقعی به مرور پیشرفت کرده است. اولین شرکتی که در زمینه ساخت فوتبال شروع به کار کرد، EA بود. این شرکت آمریکایی در تعطیلات کریسمس سال ۱۹۹۳ اولین قسمت از سری بازی های فیفا را به صورت جهانی عرضه کرد.

fifa7

۵- بازی Need For Speed

شرکت EA  این بازی را در سال ۱۹۹۳ به بازار عرضه کرد. این بازی هنوز هم جذابیت خود را از دست نداده و تمام کسانی که به رانندگی علاقه دارند می توانند با اجرای حرکات نمایشی از این بازی لذت می برند.

-Game

۶- بازی Resident Evil:

بازی Resident Evil یک بازی باکیفیت و محبوب جوانان و نوجوانان بود .شرکت کپ کام موفق شد اولین قسمت از این سری را در سال ۱۹۹۶ میلادی روانه بازار کند.

Resident5

۷-بازی GTA :

در سال ۱۹۹۷ میلادی  شرکت راکستار با عرضه اولین قسمت از سری بازی GTA  موفق شد سهمی در بین بازی های محبوب آن زمان داشته باشد.

gta-iv

۸- بازی Pro Evolution Soccer :

این بازی یک شبیه ساز فوتبال است که شرکت کونامی آنرا در سال ۱۹۹۶ میلادی به بازار عرضه کرد که در رقابت مستقیم با فیفا قرار گرفت.

بازی-pes1

۹- بازی Halo:

بازیHalo با کیفیت ترین و پر فروش ترین بازی در بین بازی های دوره ی خود شناخته شده است. هیلو عنوانی است که با عرضه در سال ۲۰۰۱ میلادی به نوعی جدیدترین عضو در فهرست  بازی های شرکت مایکروسافت است.

halo

۱۰- بازی Call Of Dute یا ندای وظیفه :

این بازی اکشن و جنجالی که مورد علاقه خیلی ها بود در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت اینفینیتی روانه بازار شد و سهم ویژه ای در بین بازی های آن سالها برای خود کسب کرد.

کال-آف-دیوتی2

 بازی های نوستالژی | قسمت اول

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید