معرفی کامل بازی اسکایریم و راهنمای رمزها و ترفند های آن

1
اسکایریم00

در این مطلب می خواهیم به معرفی کامل بازی اسکایریم به همراه راهنمای رمزها و ترفند های آن بپردازیم. همچنین لینک دانلود آن را در متن قرار داده ایم.

مقدمه:

یکی از بازی های اکشن و مبارزه ای که از سال ۲۰۱۱ تاکنون طرفداران زیادی برای خود جمع کرده است بازی اسکایریم یا  Skyrim می باشد که توسط استودیوی بازی بتزدا ساخته و عرضه شده است. اکنون این بازی برای پلی‌استیشن۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، نینتندو سوئیچ و ویندوز موجود است. داستان اصلی بازی حول محور شخصیتی است که تلاش می‌کند خدای اژدهایان Alduin را که پیشگویی شده قرار است دنیا را نابود سازد، شکست دهد. وقایع اسکایریم دویست سال بعد از آبلیویئن و در دنیایی ساختگی به نام اسکایریم رخ می‌دهد.

فیلم ۱- رمز و رازهای بازی اسکایریم:

فیلم ۲ – تریلر بازی واقعیت مجازی اسکایریم SKYRIM VR:

 

 مطلب جالب: معرفی ۱۶ تااز بهترین بازی های کامپیوتری سال ۲۰۱۸ (به انتخاب کاربران جهانی)

معرفی بازی اسکایریم :

داستان بازی به این قرار است که دواکین ( نام پیش فرض شخصیت اصلی بازی) به همراه تعدادی از سربازان Stormclack توسط سربازان Imperial دستگیر شده و به یکی از مقرهایشان میروند. دواکین مرد جنگل که  اشتباهاً در این جنگ دستگیر شده ،به همراه دیگر سربازان به صف اعدامیان منتقل میشود. هنگامی که نوبت به اعدام دواکین میرسد ناگهان سایه ی عظیمی بر سرشان فرود می آید. اژدهایی به عظمت یک کوه با بدن و بال های سیاه ،چشمانی قرمز و دود بزرگی که از دماغ آن اژدها بیرون می آمد. دواکین به کمک یکی از سربازان دشمن از آنجا فرار میکند. اتفاقاتی می افتد تا این که دواکین یک اژدها را در حواشی شهر Whiterun به قتل میرساند و ناگهان روح آن اژدها وارد بدن دواکین میشود. در آن لحظه دواکین فهمید که تقدیر ، مسئولیت سنگینی بر دوش دواکین قرار داده. او باید رییس تمامی این اژدهایان یعنی “Alduin ” را به قتل برساند.

قدم زدن در دنیای وسیع اسکایریم توام از حس نشاط و تنوع به همراه حس ترس و تنهایی بود. نمی توان در دنیای عظیم و وسیع اسکایریم قدم زد و از مناظر آن لذت نبرد و در همان لحظه از امکان حمله ی یک جانور وحشی نترسید. شما می توانید کل بازی Skyrim را به همراه تمامی DLC ها در واقعیت مجازی تجربه کنید. برای کنترل بازی نیز دو راه وجود دارد یکی استفاده از PlayStation Move است و دیگری دسته Dualshock 4. اگر شما از کنترلر موو برای کنترل بازی استفاده کنید می توانید به شکلی نزدیک به واقعیت با تیر و کمان تیر اندازی کنید.

اسکایریم01

راهنمای رمز و رازهای بازی :

۱- کلنگ معروف بازی Minecraft

با اینکه این سلاح ارزش و قدرت بالایی ندارد ولی برای هر گیمری جالب باشد که نماد معروف بازی ماینکرفت را در این بازی در اختتیار داشته باشد!برای اینکه بتوانید این کلتگ را بدست آورید باید از مسیر صعب‌العبوری به سمت قله حرکت کنید تا دقیقا در قله‌ی کوهستان به این کلنگ دست پیدا کنید که با سنگ مرمر سبز جادو شده است.

۲- داشتن ماجراجویی مختص به خودتان :

می‌توانید به راحتی‌ در دنیای تامریل هر از گاهی کتاب‌های موجود در بازی را مطالعه کند. در بازی کتابی به نام Kolb and the Dragon: A Book for Nord Boys وجود دارد و گیمر می‌تواند وارد ماجراجویی جدیدی در قالب این کتاب شود. کافیست که در انتهای هر صفحه مسیری را انتخاب کنید و سعی کرده تا به پایان خوب دست پیدا کنید.

۳- پیکان‌های بی‌نهایت :

در ابن بازی اگر دزدی کنید و هویت شما لو برود، زندان مقصد بعدی شما خواهد بود. با این حال شما می‌توانید یکی از کاراکترهای غیر قابل بازی را در شهرهای مختلف پیدا کنید تا بتواند به شما مهارت تیراندازی با کمان را یاد بدهد. یا در ریورران منتظر باشید تا یکی از مبارزها با آدمک مصنوعی تمرین تیراندازی کند. سپس صبر کنید یا او را دنبال کنید. در اولین فرصت ممکن جیب او را بزنید! در این مرحله صرفا کافیست یک پیکان خوب و با ارزش خود را درون جیب کاراکتر بذارید و پیکان‌های قبلی کاراکتر را برای خود بگیرید. اگر بتوانید با موفقیت این کار را انجام داده و لو نروید خواهید دید که کاراکتر مورد نظر وقتی با آدمک مصنوعی تمرین می‌کند از پیکان‌های جدید استفاده می‌کند. شما می‌توانید هر از گاهی به این منطقه بیایید تا پیکان‌های جدید و رایگان خود را دریافت کنید!

۴- اژدهای شکست‌ناپذیر :

در بسته‌ی الحاقی Dragonborn گیمر می‌تواند بر اژدهایان مختلف سوار شود، اگر به Throat of the world برگردید می‌توانید با فریاد مشخص شده‌ی خودتان اژدهای شخصی‌تان را احضار کنید. سوار بر اژدها شده و به راحتی با قابلیت سفر سریع به هر منطقه‌ای که دلتان می‌خواهد بروید. جالب است بدانید این اژدها شکست‌ناپذیر است و تحت هیچ عنوانی کشته نمی‌شود.

اژدها1

۵- اسب‌سوار بی‌سر :

مخوف ترین راز بازی اسکایریم در اسب‌سوار بی‌سر نهفته است. روح این جنگجو بنا به دلایلی به این روز افتاده است و در دنیای تامریل آزادانه به همراه اسب خود سرگردان است. برای پی بردن به راز این اسب سوار کافیست وی را دنبال کنید. از طرفی هم پیدا کردن این سوارکار بسیار سخت است، ولی اگر این روح را دیدید از دستش ندهید و تا مقصد نهایی‌اش او را تعقیب کنید. در نهایت به استراحت‌گاه Hamvir خواهید رسید و چند زامبی در آنجا وجود دارد. با نابود کردن این موجودات می‌توانید تابوت سوارکار را پیدا کنید که کلاهخودی جادویی در آن قرار دارد.

اسب-سوار

۶- صندوقچه‌ی نامرئی :

در طول این بازی با دیدن یک صندوقچه‌ی جادویی نامرئی در Dawnstar تعجب نکنید ! وقتی این مکان را کشف کردید باید در جاده‌ی اصلی به دنبال پناهگاه و یک چرخ‌دستی باشید. درست در سمت راست خانه، ۲ تکه سنگ و بوته وجود دارد. با حالت مخفی‌کاری از میان دو تکه سنگ عبور کنید. در همین حین گزینه‌ی «باز کردن» ظاهر می‌شود در حالیکه صندوقچه‌ یا شی خاصی دیده نمی‌شود! شما می‌توانید هم‌اکنون از گنجینه‌ی مخفی هر چه دلتان می‌خواهد بردارید! نکته هیجان‌انگیز در اینجاست که اگر حداقل به مدت ۱۰ ساعت صبر کنید می‌توانید دوباره از این گنجینه استفاده کنید! ظاهرا هر ده ساعت به طرز عجیبی وسایل داخل این صندوقچه احیا می‌شود.

 ۷- زندان مخفی وینترهولد :

یکی از مکان‌های مخفی که ممکن است هر گیمری آن را پیدا نکند در زندان Chill است. همانطور که از معنای نامش پیدا است، این زندان در شمال نقشه در پشت کالج Winterhold قرار دارد. این غار توسط جادوگران مهر و موم شده و برای این زندان هیولاهای یخی درست کردند که از پا در آوردنش در ترازهای پایین کار چندان آسانی نیست!

۸- محفظه‌ی عنکبوت :

در بسته‌ی الحاقی Dragonborn، در جزیره‌ی سولستیم پس از پاک‌سازی White Ridge Barrow، می‌توانید وسیله‌ای را پیدا کنید که می‌توان از یک طرف جواهر و بذر عنکبوت‌های سفید وارد کرده و از سمت مقابل عنکبوت‌های انفجاری و قابل پرتاب تحویل بگیرید! استفاده از جواهرهای مختلف، می‌تواند تاثیرات مختلفی بر این ماده‌ی منفجره‌ی عجیب داشته باشد!

۹- شوالیه‌ی آبنوس (Ebony) :

برای اینکه بتوانید شوالیه‌ی آبنوس را ببینید شما حتما باید تراز ۸۰ باشید تا این شوالیه ظاهر شود. وی بسیار قدرتمند بوده و بخش اعظم قدرتش مدیون زره‌ی آبنوسش است. این شوالیه همانند شما می‌تواند از فریاد اژدها و صد البته از سلاح‌های خوبی برای دوئل استفاده ‌کند.شوالیه‌ی آبنوس یکی از سرسخت‌ترین دشمنان دنیای تامریل است. اگر بتوانید شوالیه را از پا در بیاورید،‌ ست کامل زره‌ی آبنوس از آن شما خواهد شد! این زره‌ی منحصر به فرد ارزش یک دوئل بسیار سخت را حتما خواهد داشت!

لینک دانلود بازی اسکایریم یا  Skyrim 

تصاویری از این بازی :

همچنین بخوانید : بهترین مشخصات سخت افزاری یک کامپیوتر برای اجرای راحت بازی های مختلف

رازهای کلی تر در بازی اسکایریم:

شاید دوست داشته باشین ریز و خم این بازی را کلی تر بدانید که در ادامه آنها را توضیح می دهیم. اسکایریم سرزمینی برای تمامی نژاد هاست. در طول بازی شاهد هر قشری و یا فرقه ای هستیم که در سرزمین اسکایریم پراکنده شده اند ، اما بعضی از قشرها بیشتر در مناطق خاصی پیدا میشوند. به عنوان مثال قشر Thief ها (دزدها) خیلی کم پیش می آید شما را در راه گیر بیاورند و قصد راهزنی داشته باشند اما فقط در شهر Riften می توان آن ها را پیدا کرد. در ادامه با ۴ گروه از این فرقه ها آشنا می شوید.

گروه ۱- فرقه دارک برادر هود(DarkBrotherhood)

کسانی که با این بازی آشنا هستند با نام آن هم وحشت می کنند. به دلیل این که کل قتل های همه مناطق این جهان بازی توسط این فرقه انجام می شود و فردی به آنها پول می دهد و از آنها درخواست می کند تا فردی را بکشد. حالا بچه یا پیر!! برای آنها فرقی ندارد که با چه کسی طرف هستند. اعتقاد دارند که مادر همه آنها فردی به نام Night Mother است که فردی که رنک Listener را دارد می تواند حرف های او را گوش کند و قتل ها را انجام دهد. وقتی که شما به این فرقه می پیوندید این فرد از بین رفته و فرقه بصورت جداگانه کار می کنند یعنی قتل ها را از Night Mother نمی گیرند. خدای آنها کسی به نام Sithis است که به گفته ی آنان اگر یکی از قوانین زیر نقض شود او به دنبال شما آمده و شما را خواهد کشت.

مقررات این فرقه :
۱- اگر فردی از فرقه را بکشید Sithis دنبالتان می آید و شما را می کشد.
۲- اگر از فردی در فرقه دزدی کنید باز هم دنبالتان می آید ولی فقط یه ماساژ کوچیک می دهد!
۳-اگر نگهبانان را به مقر بکشانید شما را خواهند کشت.
۴-اگر فردی به غیر از فرد گفته شده به قتل برسانید باز هم کشته خواهید شد چون ممکن بود او قاتل فرد دیگری باشد.

برای پیوستن به این فرقه ۲ راه وجود دارد :

  1. یه نفر را مخفیانه بکشید تو خونه اش ان ها خودشون شما را پیدا می کنند بعد که نامه رو گرفتید شما می توانید عضو شوید.
  2. تو شهر Windhelm یک خونه است  انجا یه بچه به شما ماموریت میدهد یه نقر رو بکشید وقتی کشتید بروید پیش بچه پاداش بگیرید و شما می توانید عضو شوید.

گروه ۲- فرقه دزدها (Thives)

این فرقه بدترین فرقه بحساب می آید زیرا بدلیل انجام دزدی های مکرر، مردم با شما رفتار خوبی ندارند. حقوق بازی هم بستگی به وسایلی دارد که می دزدید و آنها را به یکی از فرد های فرقه می فروشید. یکی از بلند مرتبه ترین دزد های تاریخ بازی فردی به نام Gray Fox است که در نسخه چهار این سری شما با او می توانستید دوست شوید و با ان ماسکی که شبیه روباه بود به صورت خود می زد مرموزیتش را دو چندان می کرد. در واقع می توان گفت پایه گذاری فرقه دزدی نوین توسط این شخص انجام شده و روش های او دست دست چرخیده تا به اسکایرم رسید.

قانون های بازی:

  1. کسی را نکشید وگرنه باید از دوباره پول بدهید و از رنک یک دوباره شروع کنید( همون بازخرید!)
  2. از فردی در فرقه دزدی نکنید که اخراج می شوید و دیگر نمی توانید عضو شوید.

برای پیوستن به این فرقه چه باید کرد؟ برای عضو شدن در این گروه باید ابتدا به شهر Riften بروید در یکی از دکه های شهر فردی مشغول فروختن معجون است که اگر با او حرف بزنید برای شما امتحانی دزدی می گذارد تا انجام دهید که چه دهید چه ندهید ادرس فرقه را به شما می دهد و شما می توانید عضو شوید.

گروه ۳- جنگجویان(Companion):

اگر می خواهید با این گروه آشنا شوید بهتر است بدانید که در شهر Whiterun فرقه ای وجود دارد که در قبال گرفتن پولی از مردم هیولا هایی اطراف این شهر و گاها شهر های دیگر را می کشند و برای خود اعتبار و افتخار جمع می کنند. وقتی که شما در حال رفتن به این شهر هستید در میانه راه می بینید که این فرقه با هیولایی به نام Giant در حال مبارزه هستند و شما می توانید به آنها کمک کنید البته چه کمک بکنید چه نکنید فردی مونث که در اینده می تواند یکی از همسران شما باشد به شما پرخاش می کند و از مهارت کم شما انتقاد می کند. این فرقه قانون خاصی ندارد پس شما آزادانه می توانید در فرقه هر کاری کنید. یکی از نکات جالب این فرقه این است که شما میتوانید در ان گرگنما شوید اما یک پیشنهاد دوستانه، هیچوقت گرگنما نشوید چون کارتان به زندان کشیده می شود.

دزدان)

برای پیوستن به این گروه چه کاری باید انجام داد؟ ابتدا باید به شهر Whiterun رفته و به مقر جنگجویان نزدیک قصر فرمانروا رفته و داخل شوید. دو نفر را می بینید که با هم مبارزه می کنند. در بین انها فردی ریش سفید وجود دارد، از او درخواست ورود کنید.

گروه ۴- گروه جادوگران(Mage)

در همان حالی که شما مشغول قدم زدن اسکایریم هستید می شنوید که مردم درباره کالجی در شهر وینتر هولد صحبت می کنند اما این چه کالجی است. اگر نسخه چهار بازی را انجام داده باشید دانشگاهی به نام Arkane وجود داشت که کتاب و جادو می توانستید بخرید اما در این نسخه هم همچین چیزی وجود دارد ولی پیشرفته تر! در این کالج به شما ماموریت هایی ترسناک داده می شود که باید این کار را کنید و غیره…
می توانید مهارت های جادو خود را طبق آموزش هایی که می دهند قوی کنید. همچنین شما خوابگاهی در بازی دارید که می توانید آنرا خانه دوم خود بخوانید چون اگر کسی شمارا دنبال می کرد و خانه شما را بلد بود می توانید به اینجا بروید و با اطمینان زندگی کنید چون سرتاسر این کالج محفاظان با تجربه قرار داده شده است. در این کالج بر خلاف نسخه قبلی به شما جادو ها و طومار ها و کتاب های سحر را رایگان می دهند.

جادوگران1

نکته : نباید جادو را بر روی معلمین یا دوستان هم اتاقیتان امتحان کنید.

برای پیوستن به این گروه چکار باید کرد؟ به شهر زمستانی و برفی WinterHold بروید و به سمت کالج حرکت کنید. پیش مراقب بروید و از او درخواست عضویت کنید. او به شما جادویی می دهد که باید آن را امتحان کنید. پس از آن شما عضو این کالج هستید.

کاربران گرامی ! چنانچه رازهای دیگری در مورد این بازی می دانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا لیست بالا را تکمیل نماییم.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید