نکات و ترفندهای حرفه ای شدن در بازی فوتبال PES

2
تصویری از محیط PES

بازی فوتبال پی اس یا PES طرفداران زیادی در تمام کنسول های بازی دارد. در این پست چند نکته و ترفند را برای اینکه در این بازی شکست ناپذیر و حرفه ای شوید، به شما یاد می دهیم. 

پاس کاری کردن

یکی از بهترین روش های حمله در بازی PES 2018 پاس کاری و فرار است یا اصطلاحا Pass and Run، برای این کار هنگامی که به یک بازیکن در حمله پاس می دهید با نگه داشتن کلید L1 / LB بازیکن به سمت جلو فرار می کند که ترفند یک به دو را به وجود می آورد و باعث عبور از خط دفاعی تیم حریف می شود.

نکته:  به عنوان بازیکن همیشه حواستان به سایر بازیکنان تیم خودتان درهنگام فرار به سمت محوطه جریمه حریف باشد و از این مسئله آگاهی داشته باشید که بازیکنان کناری می توانند بهترین فرار را داشته باشند تا بازیکنان خط حمله.

PES 2018 xbox

شوت زدن

اگرچه شوت های از راه دور قوی و سریع هستند، ولی معمولا این شوت ها دقیق نیستند و یا آنقدر مستقیم خواهند بود که دروازه بان به راحتی آنها را مهار می کند و یا انقدر قدرتی هستند که در چهارچوب دروازه قرار نمی گیرند. بهترین کار این است که با تکنیک ها و ترفندهای مختلف دیگر در بازی PES 2018 خود را به محوطه جریمه نزدیک و بعد آن اقدام به گل زدن کنید.

نکته: با نگه داشتن کلید RT/R2 و شوت زدن دقت شوت بیشتر خواهد شد. این تکنیک برای شوت از راه نزدیک عالی است.

همیشه بهترین تیم ها را بر ندارید!

به انتخاب تیم های قوی pes 2018 اصرار نداشته باشید! چرا که اکثر گیمرها علاقه دارند بارسلونا و رئال مادرید و پاری سن ژرمن را به واسطه بازیکنان قوی که در این تیم ها حضور دارند انتخاب کنند اما به یاد داشته باشید با این رویه شما چیز زیادی یاد نمی گیرید.

نکته: اگر حریفتان پیش شما نشسته ور دحال بازی هستید، دسته خود را از دید او پنهان کنید تا حرکات بعدی شما را از روی دستتان حدس نزند. شاید در ضربات ایستگاهی این مورد زیاد مهم نباشد اما در حین بازی و ضربات پنالتی این امر بسیار مهم است که حریف نتواند جهت و سمت حرکت شما را تشخیص دهد.

 • همواره سعی کنید مالک توپ باشید و از دادن پاس های بی هدف بپرهیزید.
 • پاس رو به عقب امن نسبت به پاس رو به جلوی بی هدف ارجحیت دارد.
 • با فلش سمت چپ و L1 نقطه فرود توپ در کرنرها و ضربات ایستگاهی و زاویه دوربین را تعیین کنید.

شما هم اگر ترفندی در مورد این بازی مهیج دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

2 دیدگاه ها

 1. موقعی که در حالت تک به تک شدی با دربازه تند تند R2 را بزنید و دربازبان گل نمیخورد

 2. با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و دست اندر کاران سایت
  در ضربات کاشته (نزدیک ترجیحا) توپ رو در مسیر کنج دروازه (هرجایی که می‌خواهید توپ بره) قراردهید و دکمه RT / R2 رو بزنید(با اینکار توپ رو قسمتی که انتخاب کردید قفل میشه)
  سپس بازیکن رو بچرخانید تا توپ رو قسمتی که بازیکن خودی ایستاده برسه(اگر چپ پا بود به سمت چپ بچرخانید / اگر راست پا بود برعکس)
  حالا LT / L2 رو نگه داشته و 50% تا 64% شوت را نگه داشته و جهت نما را به سمت دروازه (آن قسمتی که انتخاب کردید) بچرخانید.
  ممنون که این متن رو خواندید😘
  موفق باشید…

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید